sobota, 15 lutego 2014

Serwis starszych modeli kotłów ACV

Heatmaster Serwis ACV
Heatmaster Serwis ACV
Ulubioną, najbardziej znaną konstrukcją koncernu ACV to osławiona konstrukcja zbiornik w zbiorniku, tak wyglądały tradycyjne podgrzewacze wody użytkowej jak i również kotły grzewcze tego koncernu. Tradycyjną konstrukcją jest piec HEATMASTER. To konstrukcja niezwykle prosta i trwała, reklamowana przez belgijski koncern jako niebywale wydajna, potrafiąca wytworzyć zarówno ogromne ilości wody użytkowej jak i błyskawicznie ogrzać budynki o wysokich wymaganiach.
Prostota konstrukcji predysponowała te piece do zastosowań zarówno przemysłowych jak i u indywidualnych użytkowników, którzy po prostu chcieli zapomnieć o istnieniu kotłowni  w swoim domu. Jeszcze nie tak niedawno nowe i niezniszczalne konstrukcje coraz częściej odmawiają posłuszeństwa, po prostu zwyczajnie się starzeją i wymagają szczególnej opieki serwisowej.
Z serwisem kotłów ACV jest jak z nami, o ile w młodości nie musimy korzystać z opieki lekarskiej, to już w drugim etapie naszego życia nawet powinniśmy co jakiś czas konsultować ze specjalistą stan naszego zdrowia. W domach w Warszawie i pod Warszawą spotykamy wiele urządzeń ACV o tajemniczo brzmiących nazwach takich jak DELTA czy ALFA. To prawda, że przez dziesięciolecia nie wzywano do nich serwisu  bo przecież działały, czasami w takiej kotłowni zjawił się hydraulik aby zlikwidować wyciek lub dokręcić przeciekający śrubunek, efekty takiego postępowania są dziś bardzo widoczne, nie oszukujmy się stare kotłownie ACV, te które mają ponad dziesięć lat są w stanie dosyć opłakanym.
Cieknące zawory bezpieczeństwa, posklejane membrany naczyń przeponowych, niedziałające zawory zwrotne, słowem wieloletnie zaniedbania. SERWIS wzywany jest dziś w przypadku wystąpienia drastycznych wydarzeń a do takich należy np awaria palnika lub brak możliwości sterowania i regulacji naszego pieca. Powinniśmy jednak pamiętać, że do pieca ACV nie możemy wezwać jakiegokolwiek serwisu, ponieważ skończy się to prawdopodobnie wymianą wielu podzespołów naszego kotła. Nie zawsze jest to konieczne, w wielu przypadkach serwisant dysponujący zarówno wiedzą i doświadczeniem może przywrócić naszej kotłowni drugą młodość, zazwyczaj niepotrzebne są nowe części lecz po prostu fachowa i rzetelna usługa serwisu naszego pieca ACV.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz